Transmetuar më 06-07-2022, 10:37

FIER- Përfshihet nga flakët spitali i Fierit.

Kati i parë i spitalit të Fierit është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Flakët kanë rënë në repartin e imazherisë.

Tymi dhe flakët kanë shkaktuar panik te pacientët që ndodheshin në ambientet e spitalit. Të gjithë janë evakuuar dhe kanë dalë jashtë nga frika.

Zjarri ka rënë te makineria e larjes së filmave për grafi dhe është përhapur në dhomë.

Ende nuk dihet nëse ka pacientë të lënduar nga flakët e zjarrit.

Në vendin e ngjarjes hskuan zjarrfik♪7sit dhe policia.