Transmetuar më 04-07-2022, 13:05

Vlorë- Plagosje me armë zjarri në Vlorë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në mesditë në një lokal buzë detit. F

Fillimisht, mes dy personave ka apsur një grindje verbale e cila ka përshkallëzuar në përdorimin e armës së zjarrit.

Për pasojë një person është plagosur, por rrethanat e detajet nga sherri mbeten ende të paqarta.

Polciia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

Ende nuk dihet identiteti i personit të plagosur dhe as detaje nga gjendja e tij shëndetësore.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit.