Transmetuar më 27-06-2022, 19:48

Vlorë-  Një jaht luksoz është mbytur në ujërat e Drimadhes Dhërmi.

Jahti rezulton të jetë në pronësi të Festim Mark Prendi dhe ka qenë i ankoruar rreth 130 metra larg bregut të detit në momentin që është fundosur. Paraprakisht raportohet se brenda në jaht nuk ka pasur njerëz brenda dhe për pasojë nuk ka të lënduar.

Policia kufitare po merr në pyetje pronarin e mjetit lundrues, ndërkohë që bëhet me dije se jahtit dyshohet t’i jenë hapur tapat në pjesën e fundit. Për rrjedhojë, mjeti lundrues është mbushur me ujë dhe është përmbytur. (noa.al/M.D)