Transmetuar më 24-06-2022, 16:39

BRITANI E MADHE- Katër anëtarë të dyshuar të një grupi të krimit të organizuar shqiptar janë akuzuar për pastrim parash dhe shkelje të furnizimit me drogë pasi u sekuestruan 340,000 £ në para të gatshme dhe kokainë me vlerë 400,000 £. Në pranga kanë përfunduar, Rrustem Dauti, 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai, 32 vjeç, u arrestuan nga oficerët në Cambridge Road North, Chiswick, nën dyshimin për pastrim parash pasi oficerët gjetën një çantë ku mbante afërsisht 100,000 £ para.

Po ashtu, Florian Meshi, 22 vjeç, për shkelje të emigracionit dhe furnizimit me drogë ndërsa kontrollonte pronën e Dautit në Trotwood, Hainault, ku u sekuestruan edhe 140,000 £ të tjera në para të gatshme dhe një agjent prerës për kokainë.

Pas një kontrolli në adresën e Meshit u krye ku oficerët arrestuan një person të katërt, Azem Gashi, 26 vjeç, për shkelje të drogës pasi 4 kilogramë kokainë u gjetën në pronë, së bashku me rreth 100,000 £ në para. Të katër burrat po mbahen në paraburgim derisa të dalin në gjyq më 12 shkurt. (noa.al/M.D)