Transmetuar më 24-06-2022, 16:26

Mbretëresha Elizabeth mirëpriti Margaret Beazley , Guvernatorja e Uellsit të Ri Jugor, në Kështjellën Windsor me një pamje shumë verore.

Monarkja 96-vjeçare zgjodhi një fustan midi, ngjyrë të verdhë me stampa lulesh, të cilin e kombinoi me bizhuteritë e saj karakteristike me perla dhe një palë të sheshta.

Mbretëresha ishte mjaft gazmore dhe objektivi i kamerës e përjetësoi pa bastunin e saj ndihmës. Së bashku me Beazley, ata shijuan çajin e tyre në Windsor Oak Room.