Transmetuar më 29-05-2022, 14:46

TIRANË- Një stuhi shiu, breshëri dhe ere, ka përfshirë të gjithë rajonin e Ballkanit.

Stuhia ka përfshirë dhe vendin tonë.

Fillimisht do shfaqen vransirat, pastaj stuhitë e shiut dhe breshërit.

Lokalisht do ketë reshjet në formën e rrebesheve shoqëruar me breshër.

Po ashtu, parashikohet një rënie e ndjeshme e temperaturave.

E hëna gjithashtu parashikohet me reshje shiu e shtrëngata.

Ja harta live: