Transmetuar më 26-05-2022, 13:01

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë shpërthyer në debat rreth boshllëqeve moshore të marrëdhënieve në çift, pasi një adoleshent ndau lajmin e propozimit të tij në internet. Giuseppe D’Anna, 19 vjeç, përdori TikTok për të ndarë lajmin e fejesës së tij me ndjekësit.

Pavarësisht videos së përpilimit romantik të fotografive të momentit kur ai u ul në një gju, jo të gjithë shikuesit e uruan çiftin e ardhshëm të fejuar. Fotografitë tregojnë Giuseppe duke mbajtur një tufë zemrash (tullumbace), i gjunjëzuar pranë të fejuarës së tij që shkëlqente.

Some viewers commented that D'Anna's fiancé looks like his 'mother' or 'aunt'. Credit: @milinia_gatta/ TikTok

Një tjetër foto e tregon atë të përkulur për ta puthur. Nuk mungojnë as imazhet e tjera të çiftit pranë një shatërvani dhe buzë pishinës. Deri këtu nuk ka asgjë të keqe, por fakti që e fejuara e Giuseppe është 57 vjeçe më e madhe se ai ka krijuar ilaritet njerëzor në rrjetet sociale. Pra, një 19 vjeç martohet me një 76 vjeçe, e padëgjuar më parë!

Postimi mori më shumë se 100.000 shikime, 1.000 pëlqime dhe më shumë se 100 komente në pak orë. Sidoqoftë, përdoruesit debatuan fort mbi marrëdhënien, referuar moshës së të dyve.

Njëri komentoi: "Imagjinoni që dikush të thotë se është nëna juaj!" “Do të mendojnë se është gjyshja jote”, – ka shkruar një tjetër. Një i tretë komentoi: "Jo, mjafton interneti për sot". Shumë komente iu referuan edhe një çifti tjetër që u përball me kritika në internet për diferencën e tyre në moshë.

Giuseppe D'Anna, 19, has been trolled after sharing a TikTok which appeared to show him proposing to his 76-year-old girlfriend.

Cheryl dhe Quaran kanë një ndryshim 37-vjeçar dhe kanë përdorur në mënyrë të ngjashme TikTok për të treguar marrëdhënien e tyre, pavarësisht nga kritikat e shumta. Megjithatë, një tjetër ndjekës i Giuseppe vuri në dukje se si në video të tjera, 19-vjeçari e quan në të vërtetë partneren e tij ‘gjyshja’.

“Është e mrekullueshme ajo që bëni sepse, në çdo rast, është e vërtetë që dashuria nuk ka moshë”, – shkroi një ndjekës tjetër. Modelja Willow Sias, 23 vjeçe, është detyruar gjithashtu të mbrojë lidhjen e saj me 63-vjeçarin David Simonini. Ngjashëm me Giuseppe, Willow u akuzua nga disa përdorues të mediave sociale se ishte lidhur me Davidin për të pasur një ‘baba sheqeri’.

Giuseppe D'Anna has faced a mixed response online after proposing to his girlfriend. Credit: @milina_gatta/ TikTok

Megjithatë, ajo u përgjigj: "Nuk më intereson që komentuesit mendojnë se ai është babai im i sheqerit. Unë nuk njoh asnjë nga këta njerëz. Edhe nëse i njoh, ata nuk janë njerëz, mendimet e të cilëve më interesojnë për këtë çështje.

Megjithatë, ndonjëherë e shqetësoni Davidin, kështu që ne i vlerësojmë komentet e këndshme që marrim”. Edhe të famshëm, si legjenda e muzikës Dick Van Dyke, janë përballur me kritika për një hendek të madh në moshë në marrëdhënien si çift.

The video also showed the sparkling diamond engagement ring, with which the smitten teen proposed.