Transmetuar më 23-05-2022, 10:35

UKRAINË – Pamje të trishta vijnë nga Ukraina. Një foshnjë dy muajshe u fotografua në funeralin e babait të tij pas vdekjes së tij në rajonin e Zaporizhzhia.

Sipas Sky News, piloti luftarak Serhiy Parkhomenko, 25 vjeç, nga Vinnytsia, kishte qenë në një mision luftarak në qytetin juglindor kur u vra.

Skena tronditëse vjen ndërsa forcat ruse dhe ukrainase vazhdojnë të luftojnë në Ukrainë.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy ka thënë se deri në 100 ukrainas mund të vdesin çdo ditë ndërsa luftimet në pjesën lindore vazhdojnë.