Transmetuar më 09-01-2022, 11:35

Aksident i rëndë në Kosovë.

Ngjarja ndodhi sot rreth orës 09:30, në rrugën Prishtinë-Podujevë.

Burime nga policia informuan se në aksident janë përfshirë tre automjete.

Nga ky aksident humbën jetën 2 persona dhe u plagosën 9 të tjerë.

Të lënduarit janë transportuar për në spital dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore.

Në vendngjarje ka shkuar policia dhe grupi hetimor.