Transmetuar më 24-11-2021, 22:36

Një aksident në Rusi ka nxjerrë zbuluar Yegor Komarov, i cili kishte fshehur një kufomë pa kokë në automjetin e tij. Kjo gjë shokoi oficerët e policisë në Sortavala, në Rusinë veriore.

Gjatë kontrollit, efektivët gjetën bagazh litarë dhe thasë, ndërsa dukej se i riu po planifikonte ta groposte në pyll viktimën e tij, i cili ishte një biznesmen 50 vjeç nga Shën Petersburgu.

Krimin e ka kyer pas një debati me biznesmenin dhe e ka pranuar në polici duke thënë se është kanibal.

“Në përgjithësi më pëlqen të vras ??njerëz.” Vitin e kaluar ai goditi me thikë një 38-vjeçar në një park në Shën Petersburg, sepse donte të shijonte mishin e tij.

“Kur ai vdiq, ia hoqa qafën dhe shijova gjakun dhe mishin. Por mishi ishte i vështirë për t’u prerë, sepse thika ishte e mprehtë dhe nuk më pëlqente shija e damarëve të tij”, tha ai.

Sipas tij, e hodhi viktimën në një tub kullimi, por paraprakisht ia preu gjuhën. E mori në shtëpi dhe e skuqi me gjalpë.

"E provova, por nuk më pëlqeu," thuhet në dëshminë e tij në procesverbalin e policisë.