Transmetuar më 27-10-2021, 13:39

Neymar Jr. u rrëfye në 360°, duke treguar se çfarë do të thotë të luajturit futboll për të dhe cilat janë emocionet e tij sa herë që del në fushë me ekipin kombëtar e më gjerë. Një mendim edhe për shokët e tij të skuadrës, me komplimente të shumta për Marco Verratti.

VERRATTI – "Kush më befasoi më shumë në Francë? Janë dy lojtarë: Mbappé dhe Verratti. Mbappé është i ri, i shpejtë. Një lojtar i madh. Ai që më befasoi më shumë ishte Verratti.

Marco është një gjeni. E dija se ishte një lojtar i madh, por nuk e dija se ishte spektakolar. Ai është një nga mesfushorët më të mirë, me të cilët kam luajtur ndonjëherë, së bashku me Xavi dhe Iniesta".

MESSI – "Si ndihem tani që miku im, Messi, është te PSG? Jam shumë i lumtur që erdhi në Paris. Përveç të qenit një as, një gjeni absolut në futboll, është edhe shok i dashur për mua. Kur ke një mik në krah, gjithçka bëhet më e bukur gjatë ditës. Shpresojmë të shkruajmë histori te PSG, siç bëmë te Barcelona”.

BRAZILI – "Goli i parë me Brazilin? Mbaj mend ngazëllimin, jam ulur në gjunjë. Falënderova Zotin për gjithçka që më dha. Gjithçka ndodhi shumë shpejt, por është një nga momentet më të bukura të karrierës sime. Nuk e harroj kurrë ndeshjen dhe golin tim të parë me kombëtaren.

Çfarë do të thotë Pele për mua dhe thyerjen e rekordit të tij të golave? Pele është vetë futbolli. Pele është mbreti i futbollit, idhull për mua. Do të doja ta thyeja rekordin e tij për numrin më të madh të golave ​​me Brazilin. Jam i sigurt se do të lumturohej”.