Transmetuar më 18-09-2021, 14:29

Dikur ishin bashkë ministra të LSI. Pastaj u ndanë. Një me PS e tjetri me LSI. Edmond Haxhinaston dhe Nasip Naçon i ka bashkuar një lidhje shumë e fortë, ajo e krushqis╒.

Deputeti aktual i PS, që braktisi LSI, Nasip Naço dhe Edmond Haxhinasto janë bërë krushq.

Vajza e këtij të fundit Eliza ka kurorëzuar lidhjen e saj disa vjeçare në martesë me djalin e Naços, Frankon.

Bjondia elegante shoqërohej nga i ati në ceremoninë martesore që tashmë do lidhë dy forca të ndryshme politike.