Çelsi fiton Champions League, mposhti në finale Mançester Sitin
Transmetuar më 29-05-2021, 23:02

Çelsi është fituesi i Champions League për sezonin 2020 – 2021.

Londinezët mposhtën në një finale të çmendur rivalët që i kanë edhe në kampionat, Mançester Sitin.

Finalja prodhoi spektakël dhe futboll të fortë nga dy skuadrat, por gjithçka u zgjidh nga një gol i Havets në minutën e 43-të të pjesës së parë.

Dy skuadrat luajtën hapur në kërkim për të gjetur portën kundërshtare, por rezultati në fund u mbyll 1-0 në favor të londinezëve.

Çelsi pati një rrugëtim të gjatë dhe të vështirë në këtë kompeticion, madje eleminoi edhe Realin e Madridit në gjysmëfinale. /k.k/noa.al/