Blendi Fevziu thotë se disa hoxhallarë në Shqipëri janë injorantë
Transmetuar më 13-05-2021, 23:59

Moderatori i emisionit “Opinion” dhe analisti Blendi Fevziu ka komentuar të gjithë përfaqësuesit e klerit që japin ligjërata në rrjete sociale.

Teksa fliste për ndikimin e fesë tek qytetarët, në emisionin që ai drejton, Fevziu i cilësoi ata injorantë.

PJESË NGA BISEDA:

Endrit Mërtiri: Kemi hoxhallarë apo imamllarë që flasin në Youtube.

Fevziu: Sa keq flasin ata! I dëgjoj edhe unë ndonjëherë. E kanë filozofi, apo janë aq budallenj? Janë hoxhë, por janë dhe injorantë.

/a.m/NOA.al