Rihapen stadiumet në Itali, finalja e Kupës do të luhet me praninë e tifozëve
Transmetuar më 13-05-2021, 16:47

Italia rikthen tifozët në stadiume për herë të parë gjatë pandemisë. Finalja e Kupës, Juventusi-Atalanta do të luhet në Reggio Emilia me 4 mijë e 300 tifozë të pranishëm ose 20% të kapacitetit të stadiumit ‘’Mapei’’.

Ndeshja luhet të mërkurën që vjen ndërsa në Itali këtë  e quajnë si një hap të rëndësishëm drejt normalitetit.

Nga ana tjetër kjo është finalja e parë që nuk luhet në Romë prej vitit 2008, teksa trofeu do të ndahet mes Juventusit dhe Atalantës në finalen e 73-të në historinë e Italisë./K.B/NOA.al