Shembet një tjetër urë në Itali, pamjet janë tronditëse
Transmetuar më 13-05-2021, 11:50

Imazhet nga Italia, ku tregojnë një urë duke u shembur, na lënë pa fjalë. Videoja, e cila po qarkullon në internet, tregon urën "Pagliari" në qytetin e La Spezia në veri të Italisë duke u shembur.

Për fat të mirë, nuk kishte lëndime, pasi në atë kohë nuk kishte asnjë automjet në të, raporton noa.al.

Incidenti ndodhi këtë mëngjes të enjteje 13 maj. Sipas mediave lokale, jo e gjithë ura u shemb, por një pjesë e saj që hapet dhe mbyllet në mënyrë që anijet të kalojnë pikën.

Një zyrtar lokal tha: "Ura ndoshta u hap për të lejuar një anije të kalonte, por kur u mbyll, ajo u shemb për shkak të mosfunksionimit të një pistoni në mekanizmin e saj."

Sidoqoftë, shkaqet e sakta të shembjes do të dihen në ditët në vijim.

Shikoni videon nga momenti i shembjes: