Transmetuar më 11-05-2021, 11:22

Sot janë tetë aktet e fundit nga provat e dyta gjysmë-finale në skenën e Eurovision në Ahoy, Rotterdam, Hollandë.

Në seancën e mëngjesit, u panë  Tornike Kipiani, e ndjekur nga Anxhela Peristeri, The Black Mamba dhe VICTORIA.

Të shtunën dhe të dielën,  u dhanë provat e akteve që garonin në gjysmëfinalen e parë. Dje filluan në gjysmëfinalistët e dytë, dhe sot, përfundojmë edhe të fundit.

Tetë të fundit do të bëjnë provat sot. Katër të parët i dhanë provat në seancën e mëngjesit, dhe pas një pushimi dreke, do të vazhdohet me katër të tjerët.

Sigurisht, Anxhela Peristeri, për t’ia dalë mbanë, gjatë garës ka nevojë edhe për mbështetjen e publikut.

Gjeorgji: Tornike Kipiani – Ju

Shqipëri: Anxhela Peristeri – Karma

Portugalia: Mamba e Zezë – Dashuria është në anën time

Bullgari: VIKTORIA – Të rriturit po plaken

/a.m/NOA.al