Gjendet trupi i pajetë i ish-futbollistit anglez pas katër ditësh kërkimesh
Transmetuar më 09-05-2021, 23:27

Trupi i ish-futbollistit të Halifax dhe Chorley, në Britaninë e Madhe, James Dean, është gjetur pas një kërkimi të gjatë që zgjati katër ditë.

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Lancashire. Lojtari 35-vjeçar u zhduk në zonën Oswaldtwistle, e cila është në jug-lindje të Blackburn, natën e së mërkurës.

Komuniteti lokal u bashkua për të kërkuar ish-sulmuesin dhe një trup që i përshtatet profilit të tij u gjet të dielën pasdite.

Trupi u gjet në zonën e Rrugës së Mullirit të Moskës rreth orës 14:25 pasdite sot.

Vdekja nuk po trajtohet si e dyshimtë dhe një ekzaminim pas vdekjes do të zhvillohet në kohën e duhur.

“Ne do të dëshironim të falënderonim të gjithë ata që ndihmuan gjatë kërkimit të James”, thuhet në njoftimin e policisë lokale./noa.al/