Nëna lejon foshnjen të fusë në gojë rërë, gurë dhe papastërti
Transmetuar më 08-05-2021, 19:08

Një nënë në në Arizona të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka befasuar jo pak me atë që i lejon fëmijës.

Nëna 22-vjeçare lejon djalin e saj tetë muajsh të hajë rërë, shkopinj dhe papastërti.

Këtë gjë ajo e lejon pasi beson se mund të ndërtojë sistemin imunitar tek foshnjat kundër sëmundjeve të dëmshme dhe alergjive.

Alice Bender beson se foshnjat duhet të ekspozohen ndaj baktereve për sa kohë ushqehen me gji, gjë që mund t’i mbrojë ata nga sëmundjet e dëmshme dhe alergjitë në vend që të jenë shumë të veçantë në lidhje me higjienën.

Mamaja e foshnjes, është një vegjetariane e rreptë.

Ajo filmoi momentin që foshnja e saj përtypte rripat e karrocave dhe dokumenton rregullisht jetën e saj duke rritur djalin e tij Fern.

Ajo mbrojti stilin e saj të prindërimit që bie ndesh me këshillat e përgjithshme mjekësore.

Bender pohoi se mikrobet janë diçka nga e cila nuk duhet të kemi frikë, raporton Dailymail UK.

“Unë nuk i druhem baktereve. Në fakt, unë e mirëpres atë. Unë i besoj natyrës dhe foshnjës time. Nuk është rastësi që foshnjat kanë këtë instinkt ndërsa janë duke ushqyer me gji”./noa.al/