Interi përballë Sampdorias, formacionet zyrtare
Transmetuar më 08-05-2021, 17:47

Interi do të ketë përballë Sampdorian në kuadër të javës së 35-të pas sigurimit të titullit të Serie A.

Befasisht, Sampdoria nën urdhërat e Claudio Ranierit ka bërë paraqitje të mirë këtë sezon.

Ata gjenden në pozitën e nëntë me 45 pikë.

Skuadrat janë të kompletuara, ndërsa për Interin nuk do të jenë të gatshëm Kolarov dhe Vidal.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Bastoni; Hakimi, Vecino, Eriksen, Gagliardini, Young; Sanchez, Lautaro.

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello; Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Jankto; Ramire; Keita. /S.H /NOA.al