Covid 19 shënon rekorde në Indi, shifra të frikshme në 24 orët e fundit
Transmetuar më 06-05-2021, 09:14

India ka regjistruar një tjetër rekord vdekjesh dhe infektimesh në 24 orët e fundit.

4 mijë të vdekur dhe 421 mijë raste të reja me Covid-19 janë shënuar në Indi sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë.

Deri tani në Indi janë shënuar në total 230.168 të vdekur dhe 21,1 milionë të infektuar.

Më 1 maj, India është bërë shteti i parë në botë që ka regjistruar mbi 400,000 të infektuar me këtë virus brenda një dite.

Spitalet në Indi janë duke u përballur me vështirësi pasi ka mungesë të shtretërve dhe oksigjenit mjekësor./K.B/NOA.al