I thanë se priste 7 fëmijë por lindi më shumë
Transmetuar më 05-05-2021, 19:18

Një lindje aspak e zakontë raportohet nga Mali.

Sipas mediave të huaja, një e re ka sjellë në jetë 9 fëmijë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se gruaja ka sjellë në jetë pesë vajza dhe katër djem.

Gruaja shtatëzënë Halima Cisse, 25 vjeç, ka lënë pa fjalë autoritetet.

“Të sapolindurit (pesë vajza dhe katër djem) dhe nëna janë në gjendje të mirë shëndetësore”, tha në një deklaratë ministri i shëndetit i Mali, Fanta Siby.

Ky i fundit shtoi se ata do të kthehen në shtëpi brenda disa javësh.

Bëhet me dije se mjekët në mars 25-vjeçares i kishte thënë se kishte shtatëzënë me 7 fëmijë, teksa eko nuk kishte arritur të të zbulonte dy të tjerët.

“Aljazeera” shkruan se raste të tilla janë vërtetë shumë të rralla.