Çelsi – Real, ndeshja që vlen sa një finale e Champions League
Transmetuar më 05-05-2021, 14:42

Sonte do të luhet gjysmëfinalja e radhës mes Çelsit dhe Realit të Madridit.

Spanjollët shkojnë në Londër të për marrë një rezultat që do i çonte në finalen e madhe.

Gjithçka është e hapur pasi ndeshja e parë u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1.

Londinezët kanë treguar se janë ekip për t’u mposhtur, megjithatë Reali vjen në këtë mbrëmje me të gjithë lojtarët në dispozicion, të cilët munguan në ndeshjen e parë.

Fituesi do të përballet në finale me Manchester City që një natë më parë mposhti PSG-në. /k.k/noa.al/