VIDEO/ Sulmohet me breshëri plumbash makina që transportonte paratë e bankës
Transmetuar më 03-05-2021, 22:49

Pamje jashtëzakonisht të frikshme janë kapur nga kamera e vendosur në kamioçinën që transportonte paratë e një banke në Afrikën e Jugut.

Duke ecur makina që mbante paratë është qëlluar me breshëri plumbash, por fatmirësisht nuk pati asnjë viktimë në radhët e punonjësve të sigurisë, pasi makina dhe xhamat ishin të blinduar.

Video e ndjekjes me shpejtësi të lartë është bërë virale në internet, me shumë njerëz që vlerësojnë veprimet heroike të shoferit .

Më poshtë pamjet: