Ndryshimi i kufijve në Ballkan, reagon kryeministri Rama pas lajmeve në mediat e huaja
Transmetuar më 03-05-2021, 12:28

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas “non-paper”-it slloven për kufijtë në ballkan.

“Çfarë zhgënjimi”, ka shkruar Rama, përmes një reagimi në Twitter.

“Turp për “derStandart” , – tha Rama, – “që përhap lajme të rreme”.

“Skam mbështetur asnjë ndryshim kufijsh”, shtoi kryeministri lidhur me pretendimet e një artikulli të fundit që pretendonte se kreu i qeverisë shqiptare ka qenë pro ndryshimit të kufijve mes Serbisë dhe Kosovës.

Reagimi i plotë i kryeministrit Rama:

@derStandardat

@Webstandardat

“Çfarë zhgënjimi për të parë një letër kaq me reputacion të lartë të sillet si një përhapës i lajmeve të rreme! Unë kurrë nuk kam thënë ndonjë gjë në lidhje me “jo letër dhe hartë” dhe kurrë nuk kam mbështetur ndonjë vizatim kufiri përgjatë vijave etnike midis SRB & KOS! # Turpërimi”

/a.m/NOA.al