‘Më kanë marrë peng të dashurën’, telefonata që alarmoi policinë, autori: Erdhi me dëshirë
Transmetuar më 01-05-2021, 10:42

Një person në Prishtinë ka telefonuar policinë duke denoncuar se e dashura e ka njoftuar përmes telefonit se është marrë peng me dhunë nga një person.

Policia në Prishtinë ka dhënë detajet në lidhje me këtë ngjarje, ku thekson se personi i cili akuzohet për pengmarrje është vënë në pranga, por në deklarimet e tij para bluve është shprehur se e reja ka shkuar me dëshirë.

“Prishtinë,  30.04.2021-09:40. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në përmes telefoni ishte njoftuar nga e dashura e tij femër kosovare, se me datën e lartcekur është marrë me dhunë nga i dyshuari mashkull kosovar.

Lidhur me rastin, njësia e hetimeve ka arritur që ta lokalizojë vendin e ndodhjes së të dyshuarit dhe viktimës dhe ka  arrestuar të dyshuarin.  Gjatë intervistimit, i dyshuari e ka mohuar se nuk e ka marrë me dhunë viktimën, por ajo ka shkuar me vet dëshirë. Me vendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i  është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë”, thuhet në raport./K.B/NOA.al