Mori vetëm 228 vota/ Nard Ndoka merr vendimin ekstrem
Transmetuar më 30-04-2021, 20:38

Nard Ndoka mori një rezultat zhgënjyer në Shkodër, me vetëm 228 vota.

Ai nuk do të jetë pjesë e parlamenti, pasi nuk theu dot herësin dhe as nuk ishte në “zonën” e sigurtë në listën e PD.

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka konfirmoi në Top Talk në Top Channel se nuk do të udhëheqë më partinë pas shtatorit, kur të mblidhet kongresi.

Ndoka tregon se ndër arsyet kryesore të këtij vendimi ishte bashkëpunimi me kreun e Partisë Demokratike. “Unë e konsideroj mision të mbyllur, pasi i besova verbërisht Bashës. Edhe nëse opozita do të ishte fituese, prapë do ta bëja. Në shtator-tetor do mblidhet kongresi dhe do të zgjidhet kryetari i ri”.

Ai thotë se nuk ia fal vetes që bëri koalicion me Bashën. “I besova të ardhmen e PDK-së Bashës dhe kjo është e pafalshme për mua. Faji është imi, sepse i besova verbërisht Lulzim Bashës“.

I pyetur nga gazetari Denis Dyrnjaja, nëse do të pranonte marrëveshjen me PD, po të kthehej pas në kohë, përgjigjet: “Jo, nuk do ta bëja, nuk do t’i besoja, do të ishte e pafalshme“.