E trishtë/ Shkoi ta zgjonte për në shkollë, nëna gjen djalin 11 vjeç të vdekur
Transmetuar më 30-04-2021, 16:09

Një nënë ka gjetur djalin e saj 11 vjeç të pajetë kur shkoi ta zgjonte për në shkollë.

Ai vdiq në mënyrë misterioze në gjumë.

Nëna e pikëlluar tha për mediat e huaja se djali i saj i vetëm ishte arsyeja që ajo zgjohej përditë dhe nuk e shikon dot jetën pa të.

“Ai është dashuria e jetës sime, shpirti im binjak, kur lindi dhe unë e rrita e vetme dhe tani nuk e di si ta përballoj jetën pa të. Ai kishte kaq shumë miq dhe e donin të gjithë. Jeta vazhdon për të gjithë, por për mua jo, dhimbja është e padurueshme kur humbet njeriun më të afërt për mua”, është shprehur nëna.

Klubi i Futbollit Weston-super-Mare Rugby po dhurojnë fanella të nënshkruara për të mbledhur para në kujtim të Liam.

Një faqe “GoFundMe” ka mbledhur më shumë se 18,000 £ për të mbuluar shpenzimet e varrimit dhe për të mbështetur nënën e tij.

/a.m/NOA.al