Kjo është lista paraprake e deputetëve të Parlamentit të ri, 47 gra dhe vajza
Transmetuar më 30-04-2021, 15:53

Komisioni Qendro i Zgjedhjeve ka publikuar listën paraprake të deputetëve që do jenë pjesë e Parlamentit të ri, të dalë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Nga 140 deputetë, 47 janë gra dhe vajza, dhe 97 burra.

Partia Socialiste do ketë 74 ulëse në Parlament, Partia Demokratike 59, LSI 4 dhe PSD 3 deputetë.

Ende nuk dihet se në cilin qark do vendosë Kryeministri Rama për të qenë deputet, në Vlorë apo në Durrës.

Lista paraprake e deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë sipas qarqeve:

Berat 

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI  

1          PD-AN           Tomor Alizoti

2          PD-AN           Kasëm Mahmutaj

3          PS                 Hatixhe Konomi

4          PS                 Bardhyl Kollçaku

5          PS                 Fadil    Nasufi

6          PS                 Nasip   Naço

7          PS                 Blendi  Klosi

Dibër                                                  

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI  

8          PD-AN            Xhelal  Mziu

9          PD-AN            Kreshnik Çollaku

10        PD-AN            Dhurata  Tyli(Çupi)

11        PS                  Lavdrim  Krrashi

12        PS                  Aurora Mara

Durrës                                                

NR       SUBJEKTI        KANDIDATI

13        PD-AN              Edi Paloka

14        PD-AN              Agron  Duka

15        PD-AN              Merita  Bakiu

16        PD-AN              Oerd  Bylykbashi

17        PD-AN              Ferdinant  Xhaferaj

18        PD-AN              Andia Ulliri

19        PS                   Milva   Ekonomi

20        PS                   Alban   Xhelili

21        PS                   Jurgis  Çyrbja

22        PS                   Klodiana Spahiu

23        PS                   Ilir Ndraxhi

24        PS                   Rrahman Rraja

25        PS                   Lefter Koka

26        PS                   Edi  Rama

Elbasan                                                          

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

27        PD-AN            Gazment Bardhi

28        PD-AN            Flutura Açka

29        PD-AN            Lefter   Gështenja

30        PD-AN            Dashnor Sula

31        PD-AN            Zheni Gjergji

32        PD-AN            Luçiano Boçi

33        PS                  Evis Kushi

34        PS                  Klevis  Xhoxhi

35        PS                  Besion Ajazi

36        PS                  Dasantila Tahiraj

37        PS                  Saimir  Hasalla

38        PS                  Florenc Spaho

39        PS                  Luan Duzha

40        PS                  Taulant Balla

Gjirokastër                                                     

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

41        PD-AN            Tritan  Shehu

42        PS                 Mirela  Kumbaro (Furxhi)

43        PS                 Laert   Duraj

44        PS                 Bledar Çuçi

Korçë                                                 

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

45        PD-AN            Edmond Spaho

46        PD-AN            Sorina Koti

47        PD-AN            Ervin Salianji

48        PD-AN            Bledjon Nallbati

49        PD-AN            Seladin Jakupllari

50        PS                  Enslemvera Zake

51        PS                  Blerina Gjylameti

52        PS                  Ilirian  Pendavinji

53        PS                 Ilir Topi

54        PS                 Olta Xhaçka

55        PS                 Niko Peleshi

Kukës                                                 

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

56       PD-AN             Flamur Hoxha

57        PD-AN            Isuf Çelaj

58       PS                  Gerta Duraku

Lezhë                                                 

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

59       PD-AN             Mark Marku

60        PD-AN            Agron Gjekmarkaj

61        PD-AN            Lindita  Metaliaj

62       PD-AN             Kastriot Piroli

63        PS                  Lindita  Nikolla

64        PS                  Eduard Ndreca

65        PS                  Shpresa Marnoj

Shkodër                                                         

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI  

66       PSD                Tom     Doshi

67        PSD                Gledis  Çeliku

68        LSI                  Agron  Çela

69       PD-AN             Helidon Bushati

70        PD-AN             Emilja  Koliqi

71       PD-AN             Ramadan Likaj

72        PD-AN             Greta   Bardeli

73        PD-AN             Zef Hila

74       PS                   Edona  Bilali

75       PS                   Paulin  Sterkaj

76       PS                   Benet   Beci

Tiranë                                                 

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

77       PSD                Tom Doshi

78        LSI                 Monika Kryemadhi

79        LSI                 Erisa  Xhixho

80        PD-AN            Lulzim  Basha

81        PD-AN            Jorida  Tabaku

82        PD-AN            Alfred  Rushaj

83        PD-AN            Albana Vokshi

84      PD-AN            Sali  Berisha

85      PD-AN            Agron Shehaj

86      PD-AN            Fatmir  Mediu

87       PD-AN            Grida Duma

88      PD-AN            Shpëtim Idrizi

89     PD-AN            Belind  Këlliçi

90      PD-AN            Vangjel Dule

91     PD-AN            Mesila  Doda

92     PD-AN            Dashamir Shehi

93     PD-AN            Flamur Noka

94      PD-AN            Orjola  Pampuri

95      PS                  Luljeta  Bozo

96      PS                  Najada Çomo

97      PS                  Ogerta Manastirliu

98      PS                  Arben  Ahmetaj

99      PS                  Ulsi Manja

100    PS                  Etilda Gjonaj

101     PS                  Arben Pëllumbi

102      PS                  Elisa   Spiropali

103     PS                  Belinda Balluku

104     PS                  Toni Gogu

105     PS                  Etjen Xhafaj

106     PS                  Ermonela Valikaj

107    PS                  Xhemal  Qefalia

108    PS                  Klotilda Bushka

109    PS                  Alqi Bllako

110     PS                  Eduard Shalsi

111     PS                  Fatmir Xhafaj

112     PS                  Ornaldo Rakipi

Vlorë                                                                                                            

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI  

113      PD-AN            Bujar Leskaj

114      PD-AN            Ina Zhupa

115      PD-AN             Fation  Veizaj

116      PD-AN             Arbi Agalliu

117      PS                   Pranvera  Resulaj

118      PS                   Anduel Tahiraj

119      PS                   Vullnet Sinaj

120      PS                   Anila Denaj

121      PS                   Niko Kuri

122      PS                   Ilir Metaj

123      PS                   Damian Gjiknuri

124      PS                   Edi Rama

Fier                                                                                                     

NR       SUBJEKTI      KANDIDATI   

125      PD-AN             Enkeled Alibeaj

126      PD-AN             Eralda Bano (Tase)

127      PD-AN             Saimir Korreshi

128      PD-AN              Luan Baçi

129      PD-AN             Nusret Abdulla

130      PD-AN              Ilda Dhori

131      PS                   Erion Braçe

132      PS                   Petro Koçi

133      PS                   Lindita Buxheli

134      PS                   Baftjar Zeqaj

135      PS                   Antoneta Dhima

136      PS                   Bujar Çela

137      PS                  Ismet Beqiraj

138      PS                  Tatiana Piro

139     PS                   Gramoz Ruçi

140     LSI                  Monika Kryemadhi