“Çmenden” goglat/ Kualifikueset e Botërorit të Femrave, Shqipëria përplaset me Kosovën në një grup
Transmetuar më 30-04-2021, 15:21

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti për eliminatoret e Botërorit të femrave.

Shorti për eliminatoret e Botërorit të femrave do të zhvillohet në vitin 2023.

Kombëtarja shqiptare e femrave teksa ka mësuar kundërshtarët ndodhet në të njëjtin grup me Kosovën.

Gjithashtu ne grupin F, ku është shortuar edhe Shqipëria, ndodhen edhe Polonia, Norvegjia, Belgjika dhe Armenia.

Ndeshjet kualifikuese do të nisin në muajin shtator të këtij viti, teksa një kualifikim i Shqipërisë shihet shumë i vështirë, duke parë edhe kundërshtarët që janë në grup./a.m/NOA.al