Një pemë ulliri në nder të mjekut që humbi jetën nga COVID-19
Transmetuar më 23-04-2021, 13:47

Një peme ulliri është mbjellë në hyrje të shërbimit të sëmundjeve të brendshme në shenjë nderimi për mjekun Geron Husi që humbi jetën nga Covid-19 në 13 mars 2021.

Në ceremoninë modeste të mbajtur për nder të tij ishte i pranishëm babai i të ndjerit, bashkëshortja dhe djali, si dhe drejtues të spitalit “Nënë Tereza” si dhe kolegë të tij.

Mjeku i njohur humbi betejën me COVID-19 në moshën 49-vjeçare, teksa la pas një dhimbje të madhe jo vetëm për familjen, por edhe miqtë. /K.B/NOA.al