Tërmet në Maqedoninë Perëndimore
Transmetuar më 20-04-2021, 18:43

Një tërmet është regjistruar sot në pjesën perëndimore të Maqedonisë.

Bëhet fjalë për tërmet me fuqi 2.2 ballë me epiqendër 18 kilometra nga Gostivari, ndërsa thellësia ka qenë 5 kilometra.

Ndryshe, vjet dhe sivjet tërmetet janë shpeshtuar në pjesën perëndimore të vendit. /S.H /NOA.al