U vlerësuan mijëra dollarë, shiten në ankand sendet me vlerë të Hitlerit
Transmetuar më 19-04-2021, 13:10

Janë shitur në ankand disa nga sendet personale të Adolf Hitler.

Ankandi u hap në Morley të Australisë, për tetë sende që i përkisnin ish-diktatorit të “hekurt”.

Mes sendeve me vlerë binin në sy një kuti duhani dhe një krehër të përdorur nga Hitleri.

Këto objekte u shitën për rreth 48 mijë dollarë. Ankandi u dënua ashpër nga shumë njerëz të cilët e konsideruan atë si një glorifikim të regjimit të një prej diktatorëve më të ashpër në glob.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme./K.B/NOA.al