Basha porosit byrek dhe kos për drekë në Lushnjë: Ju lumshin duart!
Transmetuar më 08-04-2021, 16:59

Takimet elektorale kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i zhvilloi sot në Lushnje, ku provoi edhe byrekun në një nga lokalet më me emër në këtë zonë.

Gjatë bashkëbisedimit me punonjëset, kryedemokrati tha se këtë lokal e ka një ndalesë të përhershme.

Stafi i lokalit i serviri kreut të selisë blu byrek me kos deleje.

“Si jeni? Punë e mbarë! Mirë se ju gjej dhe ju lumshin duart”, u tha Basha.

Kryedemokrati u ul në një nga tavolinat e lokalit ku porositi byrekët dhe kosin për drekë.

“Njerëzit nuk e dinë që unë e kam këtë stacionin ku ndaloj gjithmonë. Edhe kur jam në Durrës e Kavajë e marr rrugën dhe vij këtu vetëm për byrekun tuaj. Ju lumshin duart edhe qoftë 25 prilli një ditë fitoreje për ju dhe familjet tuaja. Që tua kthej shpresën të gjithëve, familjeve tuaja dhe gjithë Shqipërisë. Fitore të përbashkët!”, tha kreu i opozitës gjatë bashkëbisedimit me punonjëset në lokal.

/a.m/NOA.al