Zjarr në kodrat e Zhupanit në Fier/ Era ndihmon flakët, digjen parcelat me ullishte
Transmetuar më 03-04-2021, 14:40

Ende po filluar temperaturat e larta përsëri mesditën e sotme ka rënë zjarr në parcelat me ullishte në Fier.

Zjarri ka rënë në Kodrat e Zhupanit, ku terreni i vështirë dhe favorizimi i erës ka përhapur flakët duke përfshirë pemë të shumta ulliri.

Zjarrfikësja ka shkuar në vendin e ngjarjes, por dyshohet që zjarri është ndezur fillimisht nga banorët fermerë dhe më pas era ka favorizuar flakët duke e nxjerr zjarrin jashtë kontrollit nga fermerët të cilët kanë njoftuar zjarrfikëset. /S.H /NOA.al