Formula 1/ Emocionet e një debutimi, djali i Michael Schumacher zbret në pistë këtë fundjavë
Transmetuar më 23-03-2021, 11:33

Djali i kampionit legjendar të Formula 1, Michael Schumacher, Mick Schumacher debuton këtë fundjavë në sportin që përfaqësoi babai i tij.

Garon për herë të parë në Formula 1 këtë fundjavë 22-vjeçari, të cilit do t’i duhet të mbajë mbi shpinë një barrë dhe krenari të madhe.

Kjo pasi karriera e Michael Schumacher u ndërpre për shkak të aksidentit tragjik në ski pak vie më parë.

‘’Është motivim dhe krenari. Jam i lumtur që jam këtu; jam i lumtur që kam sjellë përsëri emrin Schumacher në F1’’- tha Mick.

Pritet me interes nga fansat debutmi dhe ecuria e Mick Schumacher.