Transmetuar më 26-02-2021, 23:39

Mauro Icardi publikoi një foto me një maskë oksigjeni duke shqetësuar fansat.

Ai  nuk ishte i pranishëm në radhët e ekipit të Mauricio Pochettino kundër Dijon, dhe ndau një foto ku ngriti dyshime të forta për gjendjen shëndetësore.

Mauro Icardi është një nga ata futbollistë që përdorin vetëm rrjetet e tyre sociale për të treguar aspekte të ndryshme të jetës.

Ylli i PSG publikon një foto ku u besua se ishte shtruar në spital  duke përdorur një maskë oksigjeni. Më shumë se një minutë më vonë, dhe përpara konsultave të vazhdueshme të ndjekësve për atë që në të vërtetë po ndodhet, u bë edhe sqarimi i duhur.

“Për të gjithë ata që më shkruan, është një dhomë hiperbarike në shtëpi dhe përdoret për të parandaluar dëmtimet dhe për të rikuperuar më shpejt nga shqetësimet, trajnimet, etj, në të cilën me anë të oksigjenit mund të vihet nën presion”,  – tha Icardi.

Fotoja e Icardi u publikua po ashtu njëkohësisht edhe nga Neymar. /a.m/NOA.al