Ishte prekur me Covid, humb jetën ish-shefi i Infektivit
Transmetuar më 20-02-2021, 10:34

Koronavirusi ka regjistruar një tjetër humbje të madhe në radhët e bluzave të bardha.

Mjeku i njohur Petro Shamo nuk e ka fituar dot betejën me Covid 19 dhe është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare.

Sipas burimeve, Petro Shamo ishte shtruar prej 5 ditësh në spitalin Infektiv dhe ndërroi jetë sot.

Shamo ka mbajtur më parë postin e shefit të Infektivit.