Deputetja shkon me paterica në Presidencë, për qeverinë e re italiane
Transmetuar më 29-01-2021, 19:35

′′Do t ‘ i themi jo një qeverie të çalë".

Duke u tallur, presidentja e Fratelli d ‘Italia, Giorgia Meloni, vendosi të dilte me patarecia për të ironizuar qeverinë italiane.

Gazetarët e pyetën se çfarë do t’ i thotë Presidentit Mattarella, ajo duke dalë me paterica nga samiti me pjesën tjetër të qendrës së djathtë, kishte marrë me vete edhe patericat.

Qeveria Conte ra para pak ditësh dhe duket se nuk po gjen aleancat e duhura, për të shmangur zgjedhjet e parakohshme në Itali.

Qeveria e Italisë akuzohet se nuk ka menaxhuar mirë pandeminë si dhe ka shpenzuar fondet e BE-së.

/a.m/NOA.al