Tiranë/ Aksident i rëndë pranë Ambasadës Italiane
Transmetuar më 14-01-2021, 15:27

Një aksident i rëndë ka ndodhur në kryeqytet, pak çaste më parë.

Aksidenti ka ndodhur përballë ambasadës italiane, ku dy makina, njëra tip “Skoda” dhe tjetra tip “BMW” janë janë përplasur me njëra-tjetrën.

Si pasojë e përplasjes (siç shihet edhe nga vendi i ngjarjes) janë dëmtuar rëndë të dy automjetet e përfshira në aksident.

Dyshohet se ka mbetur i plagosur edhe njëri nga drejtuesit e automjeteve.

Policia dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje.

Paraprakisht mësohet se nuk bëhet fjalë për të lënduar.

/a.m/NOA.al