Ra pa ndjenja në fushë, vdes futbollisti 24 vjeçar
Transmetuar më 07-01-2021, 21:31

Ndërron jetë në moshën 24-vjeçare një futbollist brazilian i cili ra pa ndjenja gjatë një ndeshjeje.

Futbollisti Alex Apolinario, ka vdekur gjatë ditës së enjte pas katër ditëve qëndrimi në spital.

Apolinario, para disa ditësh, pësoi sulm në zemër gjatë një ndeshjeje që skuadra e tij, Alverca, po e zhvillonte në Ligën e Tretë të Portugalisë.

25 vjeçari nuk arriti ti mbijetojë dot sulmit në zemër dhe klubi i tij ka njoftuar se ka ndërruar jetë.

Më poshtë momenti kur ra pa ndjenja në fushë:/noa.al/