Ndeshja e shumëpritur, Milani dhe Juventus masin sonte forcën
Transmetuar më 06-01-2021, 18:43

Mbrëmja e sotme rezervon një ndër sfidat më interesante në kampionatin italian, dhe jo vetëm.

Milan-Juventus do mbajë mbërthyer sportdashësit, që do shijojnë një ndeshje të madhe.

Milani është në formë të shkëlqyer, të paktën për momentin, dhe renditet në krye të tabesës së klasifikimit.

Ndërkohë Juve është larg vendit të parë, edhe pse ka 2 ndeshje më pak se kuqezinjtë.

Mungesë e madhe për Milanin është Ibrahimoviç. /k.k/noa.al/