E trishtë! Humb betejën me Covid një tjetër mjek në vendin tonë (Emri)
Transmetuar më 28-11-2020, 11:21

Një tjetër humbje e madhe në radhët e bluzave të bardha, në vendin tonë.

Një ndër mjekët më të mirë të Elbasanit, pas infektimit nga koronavirusi, mësohet se ka ndërruar jetë sot.

Mjeku ishte infektuar disa ditë më parë dhe pasi ishte shtruat tek Infektivi në Tiranë, ishte futur në intubim gjatë ditëve të fundit.

Mësohet se fatkeqësisht sot humbi betejën si pasojë e koronavirusit mjeku okulist Ferdinand Shkrepa, 68 vjeç.

/a.m/NOA.al