“Ka plot pedagogë të prekur”, Majlinda Keta zbulon se është infektuar nga Covid-19
Transmetuar më 28-11-2020, 10:56

Një tjetër pedagoge është infektuar me Covid-19.

Bëhet fjalë për Majlinda Ketën, pedagoge në Universitetin e Tiranës.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Keta, e cila ka treguar se fatmirësisht nuk ka pasur shqetësime të mëdha dhe se është në ditët e fundit të luftës me koronavirusin.

Ajo tha se ka plot pedagogë të prekur, ndërsa zbuloi se pas infektimit po e kalon atë me sukses deri tani dhe është drejt ditëve të fundit të karantinës.

Pavarësisht se është prekur nga koronavirusi, Majlinda Keta shtoi se vijon angazhimi në akademizëm./a.m/NOA.al