Vasili i kthehet Ramës: Ti urdhërove heqjen e titullit për Surroin, le në baltë këshilltarët
Transmetuar më 27-11-2020, 18:19

Për numrin dy të LSI-së, Petrit Vasili, ishte vetë Kryeministri Rama që urdhëroi heqjen e titullit “Qytetar Ndetri” për publicistin Veton Surroi.

Në Facebook Vasili shkruan se me reagimin e tij Rama tradhëtoi këshilltarët bashkiakë.

“Edi po me Vetonin ç’pate mor i pabesë! Edi po pse i tradhëtove këshilltaret e Kukësit?

Edhe ju dhe urdhër këshilltarëve, që t’i hiqnin titullin Vetonit edhe tani i shan dhe i nxjerr komplet si budallenj.

Po pse ke qenë, je dhe do mbetesh i pabesë? Po budallai më i madh është kushdo që të beson më ty", shkruan Vasili. /k.k/noa.al/