Humb jetën aktorja e njohur! “Fluturo e qetë, nuk do të kesh më vuajtje”, mesazhi prekës i së bijës (Foto)
Transmetuar më 27-11-2020, 16:23

Aktorja dhe skenaristja italiane Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçe.

Shkaku i saj i vdekjes nuk bëhet i ditur.

Vajza e saj, gjithashtu aktore, Asia Argento, dha lajmin e trishtë.

“Pusho në paqe nënë e dashur".

Tani mund të fluturoni e lirë me shpirtin tuaj të shkëlqyeshëm dhe nuk do të kesh më vuajtje”.

“Do të përpiqem të vazhdoj për nipërit dhe mbesat tuaja të dashura dhe veçanërisht për ty që kurrë nuk do të doje të më shihje të pikëlluar”, theksoi ajo.

“Edhe nëse pa ty më mungon toka nën këmbët e mia dhe ndjej se e kam humbur pikën e referimit të vërtetë”.

“Jam afër të gjithë atyre që e kanë njohur dhe dashur. Unë do të jem gjithmonë Azia jote, Daria.”

Daria lindi në Firence në vitin 1950, ndërsa luajti mbi 50 role në karrierën e saj./a.m/NOA.al