“As nuk ju vijmë mysafirë, as mos hajdeni”. Gruaja nxjerr panderolën në dritare
Transmetuar më 26-11-2020, 15:43

Për shëndetin e të gjithëve, është e rekomandueshme që në kohët që po jetojmë, të shmangen sa më shumë vizitat apo takimet e panevojshme.

Por, megjithatë, jo gjithmonë kjo zbatohet.

Një grua në Turqi, ka zgjedhur një mënyrë të sinqertë për të mbajtur larg njerëzitt. Ajo ka shktuar një banderolë dhe e ka varur në dritare.

“As nuk ju vijmë mysafirë, as mos hajdeni”, lexohet në shkrim. Fotoja dhe mesazhi ka bërë xhiro në mediat sociale.

"Në shtëpi jemi! Deri sa të mbarojë koronavirusi, nuk presim dhe nuk shkojmë mysafirëaaaa. Maskë, distancë, higjienë", shkruhet në posterin e gruas turke. /k.k/noa.al/