Burri paraqitet në komisariat dhe pranon vrasjen, mbyti në hotel gruan e tij shqiptare
Transmetuar më 24-11-2020, 11:49

Një burrë u paraqit në komisariat duke bërë një deklaratë shokuese për vrasjen e gruas së tij.

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 7:00, ai mbyti dhe vrau gruan 61-vjeçare me origjinë nga Shqipëria.

Ngjarja u konstatua në pasdite në hotelin Charly, në Lido di Fermo.

Burri, një punëtor nga Porto Sant’Elpidio, i lindur në 1965, me një rekord të pastër, absolutisht i palidhur me lajmet gjyqësore, shkoi dje në mbrëmje në kazermat e Porto Sant’Elpidio për të pranuar përgjegjësitë e tij.

Akoma nuk dihen shkaqet e këtij veprimi.

Policia italiane po heton më tej ngjarjen, pasi ka marrë kamerat e sigurisë së hotelit dhe të rrugëve përreth.

/S. H   /NOA.al