Vrau gruan dhe e la lakuriq përpara shtëpisë, burri tregon shkakun
Transmetuar më 22-11-2020, 16:40

Një burrë në Alabama të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është dënuar për vrasjen e gruas së tij.

Pas aktit të rëndë William Jeffrey West e la të ndierën thuajse të zhveshur lakuriq te pragu i derës.

Ai u përball me akuzën për vrasjen e Kathleen ‘Kat’ Dawn West, 42 vjeçe, të cilën e rrahu për vdekje në datën 13 Janar 2018.

Gjyqi i West filloi të martën me prokurorët duke argumentuar se ai kishte vrarë gruan e tij gjatë një përleshje.

Ata thanë se ajo vdiq nga një goditje në kokë me shishe, në të cilën u gjetën shenjat e gishtave të bashkëshortit.

Burri ka pretenduar se shkak duket se ka qenë qëndrimi që gruaja e tij kishte për të. Ai ka deklaruar se bashkëshortja i thoshte shpesh se ai nuk ishte seksi si ajo. /k.k/noa.al/