Gjendet e pajetë aktorja e njohur
Transmetuar më 20-11-2020, 18:21

Aktorja e njohur ndërkombëtare, Broselianda Hernandez, është gjetur e pajetë në breg të plazhit në Miami Beach.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së 56-vjeçares nga Shtetet e Bashkuara.

Një dëshmitar njoftoi policinë të mërkurën herët pasi gjeti një grua pranë vijës bregdetare, tha zëdhënësi i policisë së Miami Beach, Ernesto Rodriguez.

Zyrtarët dhe zjarrfikësit më vonë e identifikuan atë si Hernandez.

Aktorja e lindur si Havana kishte jetuar në Miami për disa vjet pas një karrierë në Kubë. /k.k/noa.al/